Наша кнопка |
|
|
Головна » 2010 » Лютий » 22
Відбулось засідання Кабінету Міністрів України, на якому обговорювались проблеми щодо подолання корупції, в тому числі в сфері судочинства та розглядались шляхи їх розв'язання. За результатами цього засідання Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про доцільність розробки Міністерством юстиції України відповідного законопроекту. Про те, яким чином законопроект може впливати на суддів та рівень корупції а судах, ми спілкуємося із головним юристом країни, Міністром юстиції України Миколою Оніщуком.
- Пане міністре, розкажіть про законопроект і які проблеми він дозволяє усунути? - Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізму добору суддів та притягнення їх до відповідальності" направлений, зокрема, на вдосконалення механізму притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та покращення ефективності функціонування цього інституту в цілому. Задля цього проектом пропонується розмежувати компетенцію існуючих на сьогодні кваліфікаційних комісій суддів щодо добору суддів та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. З цією метою передбачається створення Дисциплінарної комісії суддів України як окремого, постійно діючого органу в системі судоустрою, функції якого зводитимуться виключно до вирішення питань щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.
- Наше суспільство, на жаль, звикло до того факту, що судді не несуть відповідальності за свої дії. Яким чином буде право вдосконалення» працювати ця комісія і як можна буде поскаржитися на того чи іншого суддю?
Перше. На відміну від нинішнього механізму притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, за яким право ініціювати розгляд такого питання належить лише уповноваженим законом суб'єктам, в тому числі Міністру юстиції проектом передбачається наділити таким правом кожного, кому відомі такі факти.
Друге. З метою забезпечення оперативності та ефективності роботи Дисциплінарної комісії проектом запроваджується інститут дисциплінарних інспекторів, які проводитимуть відповідні перевірки щодо фактів порушень суддями закону та здійснюватимуть всі процедурні дії для підготовки матеріалів на роз
...
Читати далі »
|
Я розмовляю з вчителькою математики Лапаївської ЗОШ І-ІІІст. Вірою Володимирівною Грицай. В історії цієї сім'ї, як в краплі води, відбились події, які відбулись у Західній Україні в період становлення комуністичної влади. Жінки у родині Лісних, мама п. Віри -Юлія, її тітка Софія(переселенці з Польщі), були активними учасниками визвольних змагань. Батько, Володимир Васильович Слив'як, уродженець с. Ясениці Сільної Дрогобицького р-ну, учитель математики, також не стояв осторонь подій. У будинках Лісних були криївки. До них часто приходив Роман Шухевич.За словами п.Софії, він був надзвичайно простою людиною, незважаючи на високий чин. У домі Софії Лісної була друкарська машинка, на якій друкували листівки. Одного разу, згадує п. Іван, чоловік Софії Лісної, до них прийшли кадебісти, зробили обшук. Вистукували всі стіни, знали, що десь є криївка, але не могли знайти до неї входу. А він був за сходами в підвал розсувний. Коли вбили Р. Шухевича і арештували зв'язкову Дідик, арештували і вивезли сім'ю Івана та Софії Лісних, а також маму Віри Володимирівни, Юлію. Покарання відбували в м. Інті Республіка Комі. Туди ж відправили сім'ю Хобзеїв, Володимира Слив'яка, Ярослава Гасюка... Там і зустрілись батьки п. Віри, там одружились, і в них народились у Інті три дочки: двійнята Віра та Надія (1958 р.) і Люба( 1957р.). Володимир Слив'як організував на засланні українську школу для дітей і став її директором. Також було створено об'єднання політв'язнів, керівником якого був Я. Гаскж. У Холодновідку сім'я приїхала в 1959 році. Тут батько Володимир Васильович разом з колишніми політв'язнями ввійшов до таємної організації, яка не хотіла миритись з комуністичними порядками, але про цю організацію не знали навіть їхні дружини. У 60-х роках почалася друга хвиля репресій. Багатьох арештували. Володимиру Слив'яку вдалося уникнути арешту. Ось у такій патріотичній сім'ї виховувалась п. Віра. І недарма виріши ла стати вчителем, аби наповнювати юні душі духовністю, стійкістю перед випробуваннями, любов'ю до рідної землі, історії, культури. Цікаво, що освіту здобула в Дрогобицькому педагогічному інституті, у приміщенні якого була раніше тюрма, у якій був ув'язнений її батько. Сьогодні вчителька є активною учасницею Львівського обласного товариства політв'язнів і репресованих, головою якого є Петро Франко. Ту
...
Читати далі »
|
Музей пам'яті жертв сталінських репресій, про який вже не раз писав часопис «Голосу народу», поповнився новими експозиціями. І сьогодні, завдяки старанням, невтомності та пожертвам людей зі Щирця, сусідніх сіл, допомозі районної влади, відділу культури та туризму райдержадміністрації, Львівського історичного музею він живе, діє. Головна ідея - жертви сталінізму, які не підлягають забуттю. Тож, думаю, що мети ми досягли, створивши кімнату-реквієм, де було закатовано 26 невинних жертв мешканців Пісок, Ланів, Гуменця, Добрян, Підтемного, Сердиці. У ній зібрано фотографії, особисті речі закатованих, архівні документи про те, хто у червні 1941-го підписував накази про знищення галичан і не просто пересічних жителів, а інтелігенції, просвітян, студентів, лікарів, добрих господарів. Нещодавно сім'я Козицьких зі Львова передала нам у музей особисті речі своїх дядьків Богдана та Михайла Хоминів із Сердиці. Серед них є бандура, на якій грав студент Львівської політехніки Богдан Хомин. Поповнився музей і фотографією «Просвіти», що діяла у Сердиці, в якій активну участь брали обидва брати Хомини, а також чудовим, вишитим бісером поясом, кухлем та витягом із книги «Життя галицької родини Хоминів-Ратичів». А щоб ширше охопити усі експозиції (а Щирець багатий на людей достойних та талановитих) ми відкрили ще одну, яка засвідчує формування легіону Українських Січових Стрільців, зокрема в нашій окрузі, і які також стали жертвами сталінських репресій. Це - Осип Курилас, художник з Острова, чий талант визнаний світом, це брати Іван та Михайло Курахи, які змушені були поневірятись по чужих краях, бо у рідній стороні їх жорстоко переслідували більшовики. Створено й експозицію ОУН на місцевому матеріалі, значне місце відведено й історії УПА на наших теренах. Особливо хвилює вітрина, де зібрані матеріали про 19-річного повстанця Василя Фітя, якого енкаведисти спіймали біля рідної хати і 31 грудня 1941 року повісили у центрі містечка на електричному стовпі, при цьому зігнавши на це жахливе видовище учнів місцевої школи. Маємо у музеї спогади школярів тих сумних часів. Репресивна машина діяла чітко, безжально: як тільки банди НКВД дізнавалися про участь або допомогу повстанцям відразу родини спішно вивозили до Сибіру. Тому у
...
Читати далі »
|
ДТП зі смертельним наслідком У вівторок вранці, близько 10 години, поблизу с. Чишки на автошляху Київ-Чоп сталася жахлива аварія: зіткнулися іномарка «Ауді» та вантажівка «Вольво» з напівпричепом. За кермом легкової автівки була мешканка с. Чишки 41-річна гр. К. В салоні перебували ще двоє пасажирів -68-річна пенсіонерка гр. Г. та 36-річна гр. Б. Кермувальницю із травмами госпіталізовано у 8-у травматологічну лікарню м. Львова, а ось пенсіонерка з Чишок на місці трагедії загинула. У шпиталі м. Винники із серйозними ушкодженнями перебуває й молода пасажирка гр. Б. Триває розслідування причин чергового ДТП. Інспектори УДАІ вже вкотре застерігають водіїв бути максимально обережними та обачними на слизьких автошляхах: рухатися без обгонів та перевищення швидкості.
Батько - садист Тільки такими словами можна назвати ганебний вчинок молодого батька, мешканця с. Годовиця гр. П., який у понеділок, на свято Стрітення Господнього накинувся з кулаками на семимісячну донечку. Коли її привезли у Пустомитівську лікарню, то від побаченого вжахнулися медики і констатували черепно-мозкову травму, забій лівої ділянки тіла. Зараз дитина знаходиться на лікуванні у Львівській обласній клінічній лікарні імені П. Орлика. А горе-батькові таки доведеться відповідати за садистський вчинок.
До чого призводить оковита 16 лютого ц.р. черговий відділу внутріш
ніх справ занотував повідомлення медиків бригади № 55 ЛЛШМД, які доставили з медлабораторіїс. Солонка напівживу дівчину, 25-річну гр. М., мешканку міста Львова. З діагнозом - судомний напад, алкогольне сп'яніння її госпіталізовано в реанімаційне відділення Львівської лікарні швидкої медичної допомоги.
Люба Бережна
|
У Щирецькій УГКЦ Святої Трійці з 21 по 27 лютого перебуватимуть мощі Святого Івана Христителя
Порядок відправ: 22-26 лютого: 7 год. 30 хв., 14.00 год., 18.00 год. 27 лютого, у заключний день: 9.00 год., 11.00 год., 15.00год. Під час усіх днів св. Місій сповідь і участь у св. Причасті. Щоб отримати повний відпуст, необхідно вислухати хоч би три науки, приступити до св. Тайн Покаяння і Причастя. На закінчення св. Місій, усім необхідно взяти участь у Службі Божій і спільно приступити до св. Причастя. На пам'ятку св. Місій придбаємо хрест і свічку - знамена віднови нашого св. Хрещення. Розповідь про Івана Христителя Частина кістки руки, якою Іван Христитель хрестив Ісуса Христа в річці Йордан, є у нас в Україні. Про ці мощі згадував грецький письменник Феодор Дафнопать. Св. Євангеліст Лука переніс їх із Севастії, де вони спочивали обабіч гробу пророка Єлисея, до Антіохії. Потім мощі перенесено до Константинополя, а ще пізніше досталися вони до рук волоського правителя Ієроніма Могили. В1673р. пані Попричайкова дарує їх гетьману Бережан Миколі-Героніму Синявському за те, що він врятував родину, вихопивши її з-під носа стотисячної турецької армії і швидко переправив через повноводний Дністер до Снятина. Ця реліквія з'явилась у Бережанах у 1673 р. Спочатку зберігалась у замковій каплиці Св.Трійці. У 1715 році, коли замок слабне, єпископ львівський Атанасій Шептицький, за участю кілька сотень священиків і великого здвигу народу, під залпи гармат і гаківниць, урочисто переносить мощі із замкової каплиці до церкви Св. Трійці в Бережанах, де вони зберігались до 1946 р. Опісля їх сліди загубилися. Але ніби знак з неба - скриньку-саркофаг з мощами святого знову віднайдено, і з'явилася вона в церкві Пресвятої Трійці, в рік 2000-літгя Різдва Христового. Свята реліквія оправлена в гільзу з написом грецькими літерами візантійського періоду: «Це мощі чесного предтечі Христителя Іоана.» Отець Богдан Когут, Щирецький декан, настоятель храму
|
Знадобилося 350 кубометрів глини, щоб засипати шестиметрової глибини вирву, У попередньому номері ми повідомляли, що 10 лютого у Пісках знову утворилося карстове провалля. Цього тижня, керуючись висновками і рекомендаціями ДП «Західукргеологія», сільський голова Іван Собкович організував ліквідаційні роботи. З самого ранку 16 лютого на місці події вже працювали люди і техніка - бульдозер, наданий ВАТ «Львівська ПМК-7 (керівник Іван Буга), та самоскиди ВАТ «Миколаїв-Цемент», що підвозили глину з кар'єру. До вечора настуного дня роботи було завершено. Заступник голови райдержадміністрації, депутат обласної ради Володимир Шуркало та начальник відділу НС райдержадміністрації Володимир Гдадун, які ситуацію у Пісках постійно тримали на особистому контролі, відзначили злагодженість дій усіх учасників ліквідаційних робіт.
Ірина ДАНЬКО
| |
|
|
|