15:13
МЮ - Челси. Напередодні
21.45, Москва, стадіон Лужникі, арбітр Любош Міхел (Словаччина).
Пряма трансляція на 1+1, ТРК Україна, Спорт 1.

Дуже багато в сьогоднішньому матчі залежатиме від грамотної побудови гри кожної з команд. У таких випадках на перший план виходять тактичні вишукування тренерів і концентрація від стартового свистка до фінального. Фактично одна помилка може принести трофей супернику.

МЮ вже неодноразово показував своє уміння утримувати потрібний команді результат. Проте саме в недавньому матчі з Челси такий розрахунок дав збій завдяки пенальті за п'ять хвилин до завершення зустрічі. Можна пригадати, що після цього у манкуніанців було дві можливості зрівняти рахунок. Але на результат це ніяк не впливає.

Челси Гранту дуже любить забивати швидкий гол, а потім не відходити назад, а продовжувати гнути свою лінію, маючи при цьому право на помилку. Правда, часто так Сині діють проти команд значно нижче за них по рівню. Тиснути на перших хвилинах рівного по класу опонента необачно.

Цікаво, як побудує свою гру Олексій Фергюсон у зв'язку з тим, що суперник у нього команда англійська. Проти європейців з континенту шотландець намагається зробити цікаві тактичні ходи, діючи на контратаках. Змагатися в контролі м'яча з Барселоною, Ромой і іншими він не намагається. У МЮ є інший козир, якого немає у суперників - швидкість. Важко припустити, чи відмовиться він від "європейської моделі".

Взагалі, навіть передбачити стартовий склад і схему манкуніанців украй важко. Якщо з обороною в зв'язку поверненням Неманьі Відіча все зрозуміло, то інші лінії викликають питання. Логічно було б виставити з перших хвилин трикутник в центрі поля Харгрівз - Каррік - Ськоулз, але ж Андерсон більш пластичний при переході з оборони в атаку і навпаки. А то і зовсім Фергюсон вирішить зіграти класичні 4-4-2. Поза сумнівом, вийдуть з перших хвилин Роналду і Руні, але де вони розташовуватимуться на полі - незрозуміло. Питання залишається і по Тевесу, який може залишитися в запасі для посилення гри в другому таймі. А в основі тоді знайдеться місце Нані або Парення.

Не можна сказати, що у Аврама Гранта вибір мізерніший, просто набагато легше прогнозований. Фактично питання по складу залишається тільки два: чи зможе зіграти Ешлі Коул і хто вийде другим інсадйом Малуда або Калу?

Легко читається вихід на правому фланзі оборони Ессьена, тріо центральних півзахисників і, зрозуміло, Дідье Дрогба на вістря атаки.

Багато говорять про погану якість газону в Лужниках. Проте це не сильно повинне заважати командам. Все-таки основні принципи гри у суперників базуються на інших речах: у Челси - сила, у МЮ - швидкість. Щоб використовувати свої головні козирі обом командам не потрібен ідеальний газон.

МЮ (орієнтовний склад): Ван дер Сар - Браун, Фердинанд, Відіч, Евра - Харгрівз, Каррік, Ськоулз - Роналду, Руні, Тевес

Челси (орієнтовний склад): Чех - Ессьен, Рікарду Карвальо, Тері, Ешлі Коул - Макелеле - Баллак, Лемпард - Джо Коул, Дрогба, Малуда

Дискваліфіковані: ні

Травмовані: Саа (МЮ)

Факти матчу

Челси ніколи не вигравав Кубок чемпіонів.

Це буде перший фінал Ліги чемпіонів між англійськими командами і третій, де зустрічаються представники двох країн. Спершу була Іспанія (2000, Реал - Валенсія (3:0)), потім Італія (2003, Мілан - Ювентус (0:0, пен. 3:2)).

У сезоні 1971/1972 два англійські клуби зустрічались у фіналі Кубка УЕФА. Тоттенхем обіграв Вулверхемптон 3:2.

Англійські клуби наздоганяють іспанські і італійські по загальній кількості перемог. Зараз у них десять трофеїв (Ліверпуль - 5, МЮ - 2, Ноттінгем Форрест - 2, Астон Вілла).

Англійські клуби 16 разів грали у фіналі Кубка чемпіонів. До лідерів італійців украй далеко - 25 участей.

Шість гравців Челси вже вигравали Лігу чемпіонів (Анелька, Макелеле, Паулу Феррейра, Рікарду Карвальо, Шевченко, Беллетті). Ешлі Коул з Арсеналом і Міхаель Баллак з Байером в своїх фіналах поступалися.

У МЮ 6 попередніх переможців (Гиггз, Ськоулз, Браун, Ван дер Сар, Харгрівз, Гар Невілл). Евра фінал проти Порту з своїм Монако програв.

Якщо Райан Гиггз вийде на поле, то проведе свій 759-й матч у футболці МЮ і стане рекордсменом клубу по зіграних матчах.

Кріштіану Роналду і Дідье Дрогба йдуть на вершині списку бомбардирів Ліги чемпіонів нинішнього сезону. У португальця сім забитих м'ячів, івуарієць поступається йому одним.

Історія протистоянь

МЮ і Челси зустрічалися між собою 150 разів. У 65-ти випадках перемогу святкував МЮ, 41 разів вигравав Челси. Решта 44 поєдинків завершилася мирно.

У нинішньому сезоні команди обмінялися перемогами на своїх полях в Прем'єрі-ліга. МЮ виграв на Олд Траффорд 2:0 завдяки голам Тевеса і Саа в додане до кожного з таймів час. А не так давно Челси узяв реванш на Стамфорд Бридж - 2:1. У Синіх дублем наголосився Баллак, у суперника забив Руні. Крім того, на початку сезону дві команди зустрічалися за Суперкубок Англії. Перемогу в серії пенальті отримали манкуніанці.

Вперше клуби перетинаються в Європі.

МЮ ніколи не перетинався з англійськими клубами в Лізі чемпіонів, та зате двічі грав в інших континентальних змаганнях. У 1/16 фіналу Кубка Кубків 1963/64 і Кубка Ярмарків 1964/65 Червоні дияволи проходили Тоттенхем і Евертон відповідно.

Челси з своїми співвітчизниками грав значно частіше. У півфіналі Кубка Кубків 1970/1971 Сині пройшли манчестер Ситі. За останніх чотири сезони Челси п'ять разів перетинався з англійськими клубами. Чотири рази суперником лондонців виступав Ліверпуль (один прохід з трьох можливих і один раз в групі), одного разу Арсенал (успішно).

Динамо (Україна) - МЮ 2:4
Голи: Діого Рінкон, 34, Бангура, 78 - Фердинанд, 10, Руні, 18, Роналду, 41, 68 (з пенальті)

Фенербахче (Туреччина) - Челси 2:1
Голи: Казім-Річардс, 65, Дейвід, 81 - Дейвід, 13 (у свої ворота)

Челси - Фенербахче 2:0
Голи: Баллак, 4, Лемпард, 87

1/2 фіналу

Ліверпуль (Англія) - Челси 1:1
Голи: Куйт, 43 - Ріїзе, 90+4 (у свої ворота)

Челси - Ліверпуль 3:2
Голи: Дрогба, 33, 105, Лемпард, 98 (з пенальті) - Фернандо Торрес, 64, Бабель, 117

Категорія: Спорт | Переглядів: 1094 | Додав: Hrusch | Рейтинг: 0.0/0