Четвер, 02.05.2024
м. ПУСТОМИТИ

Форма для входу
Меню
Наша кнопка
Пустомити
Опитування
Де на вашу думку найкраще можна відпочити в Пустомитах?
Всього відповідей: 412
Головна » 2008 » Квітень » 26 » Сумна дата, про яку не можна забувати
12:37
Сумна дата, про яку не можна забувати
Сьогодні - 22-і роковини найбільшої техногенної катастрофи людства.

Сьогодні виповнюється 22 роки
найбільшій техногенній катастрофі
сучасності - вибуху на
Чорнобильській атомній
електростанції 26 квітня 2008 року виповнюється 22 роки найбільшій техногенній катастрофі сучасності - вибуху на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС).
У 1986 році вночі 26 квітня о 00.23 на 4-му енергоблоці ЧАЕС у результаті серії теплових вибухів був зруйнований реактор. У навколишнє середовище були викинуті величезні дози радіоактивних речовин, зокрема, ізотопів урану, плутонію, йоду-131 (період напіврозпаду вісім днів), цезію-134 (період напіврозпаду два роки), цезію-137 (період напіврозпаду 30 років), стронцію-90 (період напіврозпаду 28 років).

Дослідження експертів свідчать про те, що сумарний викид радіоактивних матеріалів у атмосферу того дня склав 50 млн. кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих у 1945 році на Хіросіму.

Радіоактивна хмара, що утворилася в результаті аварії, пролетіла над Україною, Білоруссю, Європейською частиною Росії, Східною Європою, Скандинавією, Великобританією і східною частиною США.

Радіоактивними нуклідами було забруднено більш ніж 145 тис км. кв території.

19 вересня 1986 року на прес-конференції для радянських і іноземних журналістів, організованій у зв’язку з вибухом на ЧАЕС, було заявлено, що дві людини загинули у момент аварії, 29 померли пізніше, на стаціонарному лікуванні - 11 чоловік.

Населення попередили про небезпеку лише 28 квітня. До цього часу підвищення радіаційного фону вже зареєстрували у Швеції.

У 1986-1987 роках у роботах із ліквідації наслідків катастрофи взяли участь близько 600 тисяч осіб. 200 тис. з них отримали підвищені дози опромінення.

За офіційними даними, загалом у результаті Чорнобильської аварії постраждали близько 5 млн. чоловік.

Із постраждалих районів евакуювали 116 тисяч осіб. Ще 230 тисяч було переселено із зараженої зони. У той же час частина переселенців повернулася в села. Зараз на заражених територіях проживають більше 300 самоселів.

Точне число жертв від катастрофи важко визначити. Вважається, що велика їх частина померла або може загинути від раку. Достатньо складно визначити, чи є ці випадки наслідком аварії, чи викликані іншими причинами.

Чорнобильську АЕС закрили 15 грудня 2000 року. Разом із тим, саркофаг, зведений над четвертим енергоблоком, поступово руйнується. Ведуться роботи зі створення нового саркофага над об’єктом Укриття.

Чорнобильська АЕС розташована поблизу міста Прип’ять (Україна), за 18 кілометрів від міста Чорнобиль, за 16 кілометрів від кордону з Білоруссю і за 110 кілометрів від Києва.

У ніч на суботу і вдень 26 квітня у Києві та регіонах країни, а також в інших державах пройдуть заходи, присвячені 21-им роковинам Чорнобильської катастрофи.

Президент України Віктор Ющенко сьогодні, 26 квітня, взяв участь у поминальному молебні за загиблими й у церемонії покладання квітів до Меморіального кургану Героям Чорнобиля в Києві.

У заходах також брали участь голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, секретар РНБО Раїса Богатирьова, голова Київської обласної держадміністрації Віра Ульянченко, київський міський голова Леонід Черновецький, міністр оборони Юрій Єхануров, ліквідатори аварії на ЧАЕС і родичі загиблих.

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання під звук дзвонів, а також запалили свічки на згадку про загиблих під час ліквідації аварії.

Після цього учасники церемонії відвідали Храм Входу Господнього до Єрусалиму (Чорнобильську церкву), яка знаходиться поряд із меморіалом


Категорія: Надзвичайні події | Переглядів: 1222 | Додав: beowulf | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
3 -=R@fNeck=-  
0
R.I.P всім хто затинув через цю катастрофу

2 -=R@fNeck=-  
0
Найбільшою згадкою про чонобильську катастрофу я вважаю гру S.T.A.L.K.E.R.

1 beowulf  
0
Сьодні по тв можна подивитись пару документальних фільмів про Чорнобиль

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Чат
Друзі сайту
kolomyya.eu.org Новини західної України Великий Любінь
Реклама на сайті
Цікаві Факти про все на світі
Created by Skip © thebestvova@gmail.com